USA-přípravy

Neuveritelny....

27. května 2012 v 18:42
ale za 3 tydny uz budu pryc!!!! za 3 tydnyyyyyyyy!!! kde je ten unor, kdy jsem mela 135 dniiiii??? uz se mi dostavila cestovni horecka....achjo achjo...dychej dychej Klaro...

Cestovní pojištění

22. května 2012 v 9:07
Tak dneska před devátou přišel ke mně domů chlápek od České pojitovny vyřídit pojištění. Česká pojišťovna spolupracuje s poštou (mamka na ní pracuje), takže i když přišel, tak jsem to měla za cenu online pojištění (nějaká sleva přes poštu). Platím 5553 Kč.

Mám v tom:

Pojištění léčebných výloh a asistenční služby 6 000 000 Kč
Pojištění odpovědnosti za škodu občana za škodu na zdraví 3 000 000
za škodu na věci 1 000 000
za škodu finanční 1 000 000
Úrazové pojištění za dobu nezbytného léčení v % 40 000
za trvalé následky úrazu 400 000
za smrt následkem úrazu 200 000
Pojištění cestovní zavazadel 20 0000
Pojištění právní pomoci během cestování 200 000


Jinak zase jsem se předsvědčila, že ti pracovníci o tom moc neví. Ptala jsem se co a jak a víc jsem toho už spíš věděla já :-D

35 dní

12. května 2012 v 15:44
Tak jsem se konečně dokopala k zaplacení poplatku APIA, uf uf. Teďka doufat, že to tam v pořádku dojde. Platila jsem to přikazem do zahraničí, 240 € mě vyšlo na nějakych 6150 nebo tak nějak. Plus teda ještě poplatek bance - 250 kč. Hlavně že je to za mnou :-D Ještě vyřídit během týdne pojištění a všechny povinné výdaje mám za sebou. Slááááva, už budu brzy v cíli!!! :)

63 dní

15. dubna 2012 v 14:41
Dneska jsem udělala velký krok! :D Nachystala jsem si kufrty! Zjistila jsem že můj příručák se naštěstí vleze do rozměrů, přepokládám že poletím s Lufthansou. Rozměry Lufthansky jsou: 40x23x55 a můj má: 36x19x52. Velký kufr jsem neměřila. Všimla jsem si že některé holky ten kufr měří, aby se vešel do rozměrů, ale já se nikdy nesetkala že by mi měřili velké zavazadlo. Kdy do těch kufrů začnu něco házet opravdu netuším, protože oblečení co si chci vzít nosím. Takže to bude beztak balení týden předem :)64 dní

14. dubna 2012 v 14:49
Tak jsem si právě koupila lístek do Prahy. 23.4. jdu na druhý pokus na ambasádu. Tentokrát to už musí vyjít :-D Byla jsem přihlášena na 8:30, ale au pair Mona pujde v ten den na ambasadu tez, ale az v 8:45. Tak jsem udelala chytry tah a prehlasila jsem si to tez na 8:45 :D Takze tam nepujdu sama. Jupi :D

Jinak psala mi host mum, ze ma problem vybrat mi rucniky do koupelny, ktera je cela bila, takze at si vyberu jakoukoliv barvu :-D Tak jsem si zvolila odstin fialove. Pochlubila jsem se svoji mamce a ta mi dala takove mite, co jsem si to vybrala za barvu, ze fialova bude spoustet a budu to muset prat zvlast :-D Uz svoji mamce nic nepovim :-D Tak mi HM psala ze rucniky jsou koupeny, ze koupila dva odstiny, ze se ji i Vivi libi.

Jinak teda posilat lighsticky v obálce asi nebyl dobrý nápad, jen co jsem to tam naskládala všimla jsem si že obálka svítí :-D sakraaaaaa. Tak jsem váhala jesti to tam nechat nebo ne z důvodu, že deti to budou lamat a ono ne a ne se to rozsvitit. Tak jsem to radeji vyndala.. Doufam, ze aspon ty dva v poradku dojdou. I kdyz pochybuji, kdyz vim jak s tim hazi. To soucasne plati i pro bublifuky, snad vydrzi.

A jinak v srpnu asi pojedem do Ohia, na americkou svatbuu :)

67 dní

11. dubna 2012 v 13:53
Tak dneska jsem byla nakoupit dárky pro Vivi, která ma na začátku května narozeniny. Musela jsem se krotit, snažím se to narvat do 1 kg a strčit to do velké obálky s bublinkama. Ale vím, že pro ni nebudu mít problém nakoupit pak příjezdové dárky. Koupila jsem i něco většímu, aby mu to nebylo líto.

Vivi dostane bublifuk, omalovánky, pexeso s koťákama a štěňátkama, samolepky s motýlkama, plyšovou cool ovečku, lentilky a 2x lightstick.

Pro většího mám gumovéj malej jakože basketbalovej míček, basketbalovej zápisník, bublifuk, lentilky a nálepky mořských zvířátek a 2x lightstick.

A tak dohromady posílám DVD krtečka.

Musím ještě napsat nějakej dopis s blahopřáním :) a s anglickým překladem ovládání dvd menu :-))

Yeeeeeeeeees!!!!

20. ledna 2012 v 16:05

Congratulations on being accepted to participate on the Au Pair program! Your American Adventure starts here!

Your application is now being circulated to host families!

JSEM ONLINE!!!!!!!!!!

Byla jsem upozornena, ze rodiny mam cekat na prelomu brezna/dubna ;)

Au Pair in America

19. ledna 2012 v 12:24
jooooooooooooooo :-D

Your application has been received and is being reviewed by Au Pair in America.


Já to nechápu, sice o nic ještě extra nejde, ale já tu skáču radostí jak blechaaaa...začala jsem se smát po pokoji a jsem celáááááááá happy :D ráno jsem ještě dopisovala pár vět do dopisu rodině a ještě jsem se na tu přihlášku chtěla podívat a teď tam na mě vykoukla tady ta věta...yeeeeeeees!:)

Tradáááá!:)

16. ledna 2012 v 23:23
No teda...mám přihlášku kompletní!!!! slááááva:) Zítra jdu do CA odevzdat ještě nějaké certifikáty a odevzdat nějaké podepsané papíry.

SLÁVA

5. ledna 2012 v 14:51
Tak už mám i potvrzení od doktora. Ten z toho chudák byl pěkně v šoku. Byla jsem tam včera, ale měla jsem tu anglickou - s tím že mu to přeložím. Ne nešlo to, chtěl českou verzi. Navíc zjistil podle očkováku, že je třeba na očkování proti tetanusu. Takže jsem odešla s nepořízenou a ještě s "bebínkem" :-D

Uff...

4. ledna 2012 v 0:54
Tak jsem zase pokročila. Dopis byl vložen na profil. Zítra bych měla rozhodit papíry na reference a zajít si za doktorem :) a pak to video a bude to finíto :) to je hodin..pojďme spáááááááááááát!!!

Psychotest

2. ledna 2012 v 19:28
Tak jsem dneska byla v CA :) dostala zase nějaký lejstra a napsala si ten psychotest. Tentokrát ho měla slečna vytisknutý, takže to šlo mnohem rychlejc a nebylo to takové psycho jak předtím. Ptala jsem se jestli už v tom testu někdy někdo selhal tak prý jen jednou a to bylo hnedka na začátku :) Tak snad to bude oki., protože tak 10 -15 otázek jsem vůbec nepobrala. Ale tak 15 otázek z 250 by nemělo ovlivnit celý test :-D Doufám :D

Jinak jsem se dozvěděla i něco ohledně financí - 265 € poplatek americké agentuře, 200 $ víza a 1000 kč nabrblit CA. No zřejmě peníze na světla do obyváků půjdou do aupairství :)

Jinak ve středu chci jít za doktorem, ve čtvrtek na střední ohledně referenci. Do pondělí chci mít veškeré papíry zfouknuté. No a pak to video, to bude taky zajímavé :-D

Počet hodin u referenci?

29. prosince 2011 v 13:23
To byla rychlovka. Už mám odpověď od paní z Coolagent :) Akorát mě nemile potěšila, že i když jsem si před rokem prošla psychotestem, tak musím znovu :-X testy se prý mění. Tak jestli tam bude otázka "mám ráda hlučné párty" tak teďka dám NO :-D Budu ta nejslusnější :-D

Jinak teďka si vyplňuji na stránkách Au Pair in America reference a zatím jsem na čísle 568 hodin. Ale ještě nekončím. Kolik jste holky měly tak vy? Díky moc za odpověď :)

Otázky..

29. prosince 2011 v 9:02
Tak se zase hlásím. Momentálně mám na druhé liště rozepsaný email s dotazem, zda bych se nemohal v ponděli dostavit do brněnské pobočky Coolagent. Chtěla bych se jich zeptat na pár věcí, tak to sesmolím i tady, kdybyste náhodou někdo věděl odpověď :-)

1. Jak je to s rodinou, kterou bych si našla sama? (zdali bych musela absolvovat v NY kurz a zda by mi museli platit letenky, zda bych take musela odchodit hodiny ve skole). Rodiny co už hledají svou aupair v rámci agentury s těmito výdaji počítají, ale co když bych si našla rodinu na greataupair a tyhle finanční výdaje by je od toho odradily. To bych nechtěla.

2. Na kolik příjde nějaké připojištění, které by mi hradilo třeba vytrhávání osmičky? Furt mi ani jedna nevylezla :-D A co když by mě to chytlo tam? to by byla hrůza, v naší rodině s tím jsou jen problémy.

3. otázka není ani tak otázka, ale spíš rada. Jak to udělat ohledně mé školy. Ráda bych vyjela červenec - září. A když odstátnicuji v květnu, takže je třeba abych měla přihlášku uznanou tak v dubnu. Ale co když rodinu najdu a statnice neudělám? Platí se za to nějaká pokuta za to, že bych match zrušila? Napadlo mě, že i když bych je neudělala, tak bych odjela a na státnice v únoru zase přiletěla. Fakt nevím jak to vykoumat.

To by asi zatím tak bylo vše:-)

(poznámka dodána v 10:30 : 3. bod už jsem vymyslela...odjedu a příjedu na státnice, určite 2 předměty ze 3 dám. Takže bych si mohla vzít týdenní dovolenou a přijela na týden do ČR :) aspoň o starost míň :) )

Dopisování v AJ

6. prosince 2011 v 9:52
Tak jsem díky Milčinýmu blogu (děkuji Mili :-) ) narazila na stránku - dá se říct jako nějaka slabší verze fcb - ale kde si dopisujete v angličtině. Je to dobré na procvičení angličtiny, takže jsem se tam zaregistrovala. Momentálně si dopisuji s jedním starším chlapem ze Seattlu a s týpkem z Kypru. Samozřejmě jako všude na stránkách seznamovacího typu, jsou i zde různé zvláštní individuality :-D Akorát co mě štvě, že mi to často vypadává. Ale dá se to přežít :-)

Odkaz na stránky: www.interpals.net

Novy vzhled...

3. prosince 2011 v 19:01
Pripravenej na clanky o USA. Myslim, ze je lepsi nez ten ruzovej ne?
 
 

Reklama