Květen 2012

Pomale baleni....

28. května 2012 v 10:41
Doufam, ze se Misa ( http://misuleinusa.blog.cz ) nebude zlobit, ale pouziji jeji seznam, co mi jeste chybi vyridit :)

Doktoři:

1. Zubař - první kontrola
2. Ženská doktorka
3. Praktický lékař / preventivní prohlídka -

Úřady etc.:
1. Vyřídit plnou moc
2. Mezinárodní řidičák
3. Odhlásit se z pojišťovny

Koupit:
1. Adaptéry
3. Dárek rodině
4. Lekárničku - resp. nakoupit léky, které se budou hodit do české lekárničky do USA
5. Kartáčky Curaprox
6. Drogerie
7. Mikrofon k PC

Jiné:
1. okopírovat všechny důležité dokumenty pro vstup do USA (minimálně 2x !) - DS 2019 etc.
2. kopie pasu, řidičáku, občanky, rodného listu - zkrátka všeho, co by se mohlo hodit
3. kopie Medical Form
4. kopie očkovacího průkazu
5. naučit rodiče pracovat se Skypem
6. odhlasit balíček od 02

No mohla bych začit něco dělat :)

Neuveritelny....

27. května 2012 v 18:42 USA-přípravy
ale za 3 tydny uz budu pryc!!!! za 3 tydnyyyyyyyy!!! kde je ten unor, kdy jsem mela 135 dniiiii??? uz se mi dostavila cestovni horecka....achjo achjo...dychej dychej Klaro...

Cestovní pojištění

22. května 2012 v 9:07 USA-přípravy
Tak dneska před devátou přišel ke mně domů chlápek od České pojitovny vyřídit pojištění. Česká pojišťovna spolupracuje s poštou (mamka na ní pracuje), takže i když přišel, tak jsem to měla za cenu online pojištění (nějaká sleva přes poštu). Platím 5553 Kč.

Mám v tom:

Pojištění léčebných výloh a asistenční služby 6 000 000 Kč
Pojištění odpovědnosti za škodu občana za škodu na zdraví 3 000 000
za škodu na věci 1 000 000
za škodu finanční 1 000 000
Úrazové pojištění za dobu nezbytného léčení v % 40 000
za trvalé následky úrazu 400 000
za smrt následkem úrazu 200 000
Pojištění cestovní zavazadel 20 0000
Pojištění právní pomoci během cestování 200 000


Jinak zase jsem se předsvědčila, že ti pracovníci o tom moc neví. Ptala jsem se co a jak a víc jsem toho už spíš věděla já :-D

Cesar Millan

13. května 2012 v 9:25 Místa, které musím navštívit.
a kdo pak to je? Cesar Millan je uzasnej trener psu. Jeho porady na National geographic miluji!


Cesar se vzdycky venuje nejakym problematickym psum - agresivnim, bazlivym, neposlusnym atd atd. Jezdi za celebritami i za normalnimi lidmi. Když bych si pořídila psa, určitě bych ho vychovávala podle jeho metod. Se psy to umí. Nakoukla jsem na jeho stránky a behem leta bude mit po USA turne. Tedka neco bylo v NY, hromadne vystoupeni, besada. Na to proste musím jíííííít!!! Ale jeste nejsou zverejneny terminy, takze to musim kontrolovat :)

Na zaver video:
35 dní

12. května 2012 v 15:44 USA-přípravy
Tak jsem se konečně dokopala k zaplacení poplatku APIA, uf uf. Teďka doufat, že to tam v pořádku dojde. Platila jsem to přikazem do zahraničí, 240 € mě vyšlo na nějakych 6150 nebo tak nějak. Plus teda ještě poplatek bance - 250 kč. Hlavně že je to za mnou :-D Ještě vyřídit během týdne pojištění a všechny povinné výdaje mám za sebou. Slááááva, už budu brzy v cíli!!! :)

39 dní

9. května 2012 v 10:36
Už jen 39 dníííííí ? jak ten čas strašně letí.

s učením na státnice je to bídné! Člověk má tendenci si užít čas před odjezdem naplno. Jedna akce, druhá akce, pak den potom kocovina jak hrom. Takže učit se nedá. První termín mám 15.5. (panika jak hrom dneska uz je 9.!!!!!) a nepřipadne mi, že bych byla nějak našprtaná. To bude tím že to bude test abcd, takže doufám, že to dobře otipuji Smějící se Potřebuji minimalnálně 33 otázek z 50. Panikaaaaaaaa. Takže dopíšu článek a valím na to. Zase panikaaaaaaa.

Rodinka se tento týden přestěhovala z Philadelphie do Radnor. Takže se zabydlují. Psala mi HM, že se dárky moc líbí. Malá si pojmenovala plyšovou ovečku Millie a prý s ní spává, větší si prý furt hraje s gumovým míčkem. Prý mu musí vždy připomínat že jejich jídelna není basketbalovej kurt :-D Ve včerejším emailu napsala že se na mě moc těší, že se malá ptala kdy dorazím, že už použila všechny nálepky a omalovánky co jsem jí poslala a že se chystají brzy se podívat na pohádku.

Opravdu se tam moc těším. Všichni se mě ptají "a to se nebojíš tam jet sama?"..ale já vím, že tam sama nebudu:)V mém okolí je Gabča (SVK), Míša (ČR), Pája (ČR). Takže tam nebudu sama :))) Už se mooc těším na ty společné výlety a trávení volného času:)

Jinak HD bude mít narozeniny, chtěla jsem mu poslat českou kuchařku v angličtině, ale pošlu jen blahopřání, protože pak bych nevěděla co mu koupit jako příjezdovej dárek Smějící se

Ok finíto :) Jdu šprtat!..ale až od 11 hodin :D