Místa, které musím navštívit.

20. února 2012 v 15:13 |  Místa, které musím navštívit.
Založila jsem novou rubriku, která odpovídá dnešnímu nadpisu. Dneska jsem našla úžasné místo. Nedaleko od východního pobřeží Marylandu se táhne 60 km dlouhý a jen 2 km široký ostrov Assateague Island, na kterém naleznete opravdovou divočinu a nedotčenou přírodu. Jako své útočiště si ostrov zvolily početné druhy divoce žijících zvířat, proto zde máte jedinečnou možnost zahlédnout na 300 druhů ptáků, zajímavé savce, plazy i obojživelníky. Ostrov však proslul hlavně tím, že je obýván stádem divokých poníků, kteří jsou naprostým unikátem.
V severní části ostrova Assateague Island máte asi nejlepší možnost poníky zahlédnout, žije zde největší tzv. Marylandské stádo. Poníci jsou klidní a téměř nic je nerozhází. Občas zavítají do kempinků, kde se koukají na rekreující se turisty. Jakmile se k nim však někdo pokusí přiblížit tak utečou, jsou k lidem nedůvěřiví.
V křovinaté krajině Chincoteague National Widlife Refuge pak žijí jejich blízcí příbuzní - tzv. Virginské stádo. Tyto zvířata jsou však dosti plachá a obezřetná, proto je doslova štěstím je vůbec spatřit. (zdroj: http://usa.svetadily.cz/virginie/assateague-island-ns/za-poznanim)
Od mého ,,bydliště" je to daleko 3,5 hodiny cesty, takže v pohodě. Půjčíte si kajak a můžete vyjet. Buď jedete sami a nebo si zaplatíte prohlídku. Cenově půjčení kajaku stojí 49$ na den a 65$ dvoumístný kajak. Pokud chcete nějakou trasu tak 3 hodiny ráno či odpoledne stojí 55$, celodenní stojí 95$ (6 hodin), večerní 2,5 hodiny stojí 45$. Přikládám video, fakt nádhera.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monique Monique | Web | 20. února 2012 v 22:39 | Reagovat

woow, vypadá to fakt krásně!! Taky sepisuju svůj wishlist 8-) jen se bojím, že z něj za chvilku bude nekonečnej seznam :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama