Únor 2012

109 dní..

29. února 2012 v 18:04 Chystání do USA
Huuuu už jen 109 dní.

Opravdu se nic neděje, s HM dopisujeme emaily, poslala mi fotku a HF je opravdu fešák!!!

Jinak únor je pro mě opravdu šilenej, 14. února mi zemřel děda, 26. února jsme nechali utratit pejska(rakovina plic, furt to vstřebávám). Takže opravdu šílený únor (samozřejmě že se našly i úžasné chvilky).

Jinak jsem se zamilovala do jednoho zpěváka - Mohombi, to je takovej kocouuuur! Takového chlapa chci!!!!:)

Já z něj fakt nemůžu...aaaaaaach:) jak puberťačka co? :-D


Chce to začít něco dělat, abych takového podobného chlapa ulovila haha :-D

Přemýšlal jsem, že si obarvím hlavu na jednu barvu, abych nemusela chodit v USA ke kadeřnici, která by mi dělala melír. No ale včera jsem to riskla, koupila barvu na melír a udělali si melír sama. Ono se to povedlo :) I se mi to moc líbí a za 119 kč, no neber to. Doufám, že tu barvu budou mít i v USA.

Jinak o víkendu si chystám vytisknout všechny emaily od HM a vypsat si z toho všechny potřebné informace, protože těch mejlů bylo tolik a a opravdu teďka nevím v jakém emailu hledat informace o narozeninách.

Jinak jsem HF posílala pohled, je to 15 dní a ještě žádná odpověď od nich, tak počkám do pátku a pak se zeptám jestli došel pohled.

Oki, finíto, vrhám se s noťasem do postele. Chytla mě nějaká viróza.

Nový termín

26. února 2012 v 10:11 Chystání do USA
Mám nový termín na ambasádu. Zamluvila jsem si ho na 23. dubna v 8:30- po termínu odevzdání bakalářky. Ty ranní termíny mě zabijou. Ale tentokrát to vidím, že si s maminkou uděláme pěkný den v Praze. Užijeme se navzájem, když ji pak zachvíli odletím. Jinak nic se teďka ohledně USA neděje.

Výlet do Prahy

23. února 2012 v 15:44 Chystání do USA
Ráno o půl deváte nasednu do autobusu Studentagency a trádovala jsem si to do Práglu. Cesta utekla hrozně rychle, sledovala jsem Počátek v angličtině (v rámci tréninku). Takže paráda. Na Florenc jsem dojela v 10:55. Míša měla dojet v 11:15, tak jsem si šla sednout do kavárny, kde jsem si dala New York Cheescake. Byla jsem na něj moc zvědavá.

Slavná ambasáda

21. února 2012 v 17:14 Chystání do USA
Dopoledne se tak chystám na odjezd do Brna a zmeškám hovor ze skrytého čísla. Tak první co mě bliklo: ajajaj to bude určitě Amerika Smějící se...no každopádně jsem tomu nijak nevěnovala pozornost, jen jsem se šla podívat jestli fakt je 22. února až zítra Smějící se Nasedám do vlaku a volá zase to neznámé číslo, tak to zvednu...naštěstí se ozval český hlas, ale při představování zaznělo že je z ambasády...tak v duchu, ježíšmarjááááááá co tam mám blbě. Paní mi řekla, že bohužel na pohovr na ambasádu se můžu přihlásit max. 3 měsíce před mým odjezdem!!!!!! Cožeeeeee? Tak jsem ji teda poděkovala, že mi zavolala a že jsem nemusela se trachat autobusem v pět ráno. Hlavně že jsem zmiňovala v CA že na víza jdu příští týden a když jsem se ptala, tak prý je to jedno kdy si tam zajdu. JASNĚ!...tak jsem valila v Brně do Vaňkovky ke Studentovi jestli se dá posunout jízdenka, kterou už mám zakoupenou. Naštěstí jsem platila přes internet takže jízdenka šla v pohodě přerezervovat. Takže zítra výlet do Prahy za holkama :) Odjíždím v 8:30 a v Praze jsem v 11 hodin:) Hlavně že jsem si jak blbeček kreslila mapu jak se dostat z Florence na ambasádu...pche..:D

Místa, které musím navštívit.

20. února 2012 v 15:13 Místa, které musím navštívit.
Založila jsem novou rubriku, která odpovídá dnešnímu nadpisu. Dneska jsem našla úžasné místo. Nedaleko od východního pobřeží Marylandu se táhne 60 km dlouhý a jen 2 km široký ostrov Assateague Island, na kterém naleznete opravdovou divočinu a nedotčenou přírodu. Jako své útočiště si ostrov zvolily početné druhy divoce žijících zvířat, proto zde máte jedinečnou možnost zahlédnout na 300 druhů ptáků, zajímavé savce, plazy i obojživelníky. Ostrov však proslul hlavně tím, že je obýván stádem divokých poníků, kteří jsou naprostým unikátem.
V severní části ostrova Assateague Island máte asi nejlepší možnost poníky zahlédnout, žije zde největší tzv. Marylandské stádo. Poníci jsou klidní a téměř nic je nerozhází. Občas zavítají do kempinků, kde se koukají na rekreující se turisty. Jakmile se k nim však někdo pokusí přiblížit tak utečou, jsou k lidem nedůvěřiví.
V křovinaté krajině Chincoteague National Widlife Refuge pak žijí jejich blízcí příbuzní - tzv. Virginské stádo. Tyto zvířata jsou však dosti plachá a obezřetná, proto je doslova štěstím je vůbec spatřit. (zdroj: http://usa.svetadily.cz/virginie/assateague-island-ns/za-poznanim)
Od mého ,,bydliště" je to daleko 3,5 hodiny cesty, takže v pohodě. Půjčíte si kajak a můžete vyjet. Buď jedete sami a nebo si zaplatíte prohlídku. Cenově půjčení kajaku stojí 49$ na den a 65$ dvoumístný kajak. Pokud chcete nějakou trasu tak 3 hodiny ráno či odpoledne stojí 55$, celodenní stojí 95$ (6 hodin), večerní 2,5 hodiny stojí 45$. Přikládám video, fakt nádhera.


119 dní...

19. února 2012 v 22:14 Chystání do USA
119 dnííí do odletu? cooo? vždyt to nedávno bylo 135? ...jupííííí....61 dni do odevzdani bakalarky...cozeeee? neeeeeee :D

ten čas tak šíleně letí, kor když se snažím něco vyplodit do bakalářky...hrozně to utíká.

Jinak s rodinkou si stále dopisujeme. Vždycky jim napíši a HM mi vždycky v ten den odepsala. Super :)
Psala mi, že v pondělí je u nich President´s day tak že děti budou doma a půjdou se současnou aupair do muzea a taky napsala, že už si možná koupí auto neboť bude ve slevě. Pokud vím, tak psala, že chce jít zkusit Hondu CRV. Krásné autíčko. Jinak si tak píšem o všem možné - co dělali o víkendu (má oblíbená otázka), jak se má, co děcka a tak. V úterý jsem jim poslala pohled, tak by snad měl během pár dní dojít. Jinak chci ještě natočit nějaké video pro rodinu, ukázat jim kde bydlím, různá místa a tak. Taky chci pak časem dětem poslat nějakej balíček s dobrotama nebo s něcím.

Jinak ve středu slavná ambasáda. Odjezd z Brna v pět ráno, pff a odjezd z Prahy v deset. Konečně se uvidím s Ivčou, Míšou a Rose :) no a pak jsem domluvená na pivčo s dlouholetým kámošem. No jako večer padnu za vlast do postele a budu ráda že jsem. Opravdu se těším jak ta víza dojdou a snad mě to donutí se do toho psaní ponořit a makat. Strašně se do USA těším, člověk tam může začít úplně nový život. A to já chci!:)

Philadelphia

16. února 2012 v 22:18 Chystání do USA
Našla jsem na netu moc pěkné obrázky Philadelphie, doufám, že se mi tam bude líbit stejně i ve skutečnosti. Philadelphii mám 30 minut :) Takže "téměř za barákem" :)


Dokumenty

15. února 2012 v 19:38 Chystání do USA
Tak jsem si byla vyzvednout dokumenty, ktere prisly z USA. A rovnou me slecna zkasirovala o 1000 kc jako poplatek ceske agenture. V tom balicku je Sevis a dalsi dokument DS-??? (ty cisla fakt neovladam :-D), instrukce ohledne viza, informace ohledne pojisteni, informace o programu a umisteni a dalsi veci. tento balicek si davam v Brne do stolu (prihradka). (kdyz bych ho pak hledala, tak at vim, kde ho mam :-D).....jinak me slecna z CA informovala o tom jak zaplatit poplatek agenture a taky ohledne pojisteni - to jsem ji rekla ze si budu brat od CP..o tom nic nevedela, ptala se jestli to plati i v USA a ze o tom mi teda nic nepovi. No a jeste mi vykladala o tom ridicskem kurzu, ktery budu absolvovat. Ze to tedka cerstve absolvovala jedna aupair, tak ze to byla 6 hodinova prednaska. Pfuuj. Ale ze to bylo dobre, ze to te aupairce pomohlo co se tyka hlavne znacek :) No ale to je jedno, kazdopadne v USA budu o den driiiiiiv!:))) Jinak jsem se jeste ptala ohledne letu, tak pry vetsinou je to s prestupem ve Frankfurtu, nebot se tam sbiraji dalsi holky..ze moc tech primych letu neni. Nejradsi bych vedela informace o letu mnohem driv, nez 14 dni predem!! Budu se modlit za primak :-D

A to bylo tak vse :)

DS-160

14. února 2012 v 0:00 Chystání do USA
Tak už veškeré papírování mám snad zasebou...musím říct, že vyplňování DS-160 bylo psychicky nejnáročnější! Neustále mě to vyhazovalo, kolikrát to při ukládání zase vyhodilo error. Museli jste vyplnit základní informace - číslo pasu, telefon, adresu, jméno rodičů, adresu školy,...pak tam samozřejmě byly ty smešné otázky typu jestli jsem terorista atd atd.:) Abych se přiznala, tak těmto otázkám jsem vůbec nevěnovala pozornost, neboť jsem jela podle instrukcí, kde bylo napsáno na všechny otázky NO. Vyplnění mi trvalo asi 4 hodiny!!!!!!! proč? Už jsem byla na konci, kde informace byly shrnuty. Jenže já tam našla chybu, tak jsem se vrátila zpátky a už jsem se do toho review nemohla dostat a tudíž pokračovat dál, tlačiko review proste nefungovalo!!!! :/ no naštěstí mi pomohla Ivča (http://ivakratochvilova.blog.cz/), která mi s tím pomohla Tímto jí moc děkuji! :) A pak jsem si mohla zamluvit místo na ambasádě. Tak tedy 22.února jedu do Prahy, pohovor mám na 8:45..což znamená výjezd z Brna v 5:00.( huaaaaaaKřičící ) Vím jakej bude můj program v autobuse. Aspoň cesta rychle uteče. Uvidím se s Ivčou a Míšou (http://misuleinusa.blog.cz/), tak se moc těším!:)A JEŠTĚ SE K NÁM PŘIDÁ DALŠÍ AUPAIR ROSE :))))) (http://ruzenazakova.blog.cz/) jupíííí :) (tímto se jí omlouvám za opomenutí :)))) )

Dneska mi došel ještě email z Aupair in America, jestli teda se chci zúčastnit řidičského kurzu v Connecticutu, že by to znamenalo odjezd o den dřív, tedy 17.6. No jasně že joooooooooooo!:)

A taky zítra mi mamka pošle pohled rodince do PA, tak snad se jim bude líbit :)

Balicek z USA

7. února 2012 v 10:15 Chystání do USA
Tak uz mi dosel balicek z USA, kde jsou pokyny pro vyplneni pozadavku na viza a domluveni schuzky na amabsade. Jsem z toho fakt jelen :-D takze nechavam to na vikend, kdy si to vsechno vytisknu, poradne to prelouskam. Jeste ze mame skupinu budoucich aupairek na fb, kterou zalozila Míša: http://misuleinusa.blog.cz/.

Hotovo

5. února 2012 v 11:46 Chystání do USA
Ve čtvrtek jsem dodělala trénink na stránkách agentury.Některé otázky jsem vážně odflákla :-D Tak to zas tak dlouho netrvalo. Jinak teda budu odlítat o den dřív, 17.6., kvůli řidičskému kurzu,jupíííí :) Musim říct, že ten čas opravdu šíleně letí. Utekl týden a zdá se mi to jak dva dny :) Hrozně se tam těším.

Online trénink

2. února 2012 v 12:11 Chystání do USA
Tak dneska jsem se pustila do vyplňování online tréninku na stránkách agentury. Jsou tam nějaké testíky ohledně věcí v domácnosti, bezpečnosti, rodině, atd atd. Pak je tam kategorie týkající se o specialních potřebách dětí, když má někdo postižené dítě. Jsou to jenom články, takže to stačí jen proklikat. Pak je dalši část, kde píšete kam jedete, kolik to má počet obyvatel, jestli je tam bus, vlak, metro. Pak taky kolik peněz chcete měsíčně ušetřit a další a další. Časově nejnáročnější je část o rodině, máte napsat které dny budete mít volno, program o pracovním dnu, atd atd...Já teda psala pěkně dlouhý email rodině s otázkama, ohledně jejich výchovy jakou metodu využívají a pak ohledně náboženství. Myslím, že mi v telefonu řekli, že jsou nevěřící. Ale radši se poptám.

Jinak HM mi napsala, že by bylo fajn, když by mě zapsali do řidičského kurzu. Takže je možnééé, že pojedu o den dřív do USA!:) jupííííí :)