Prosinec 2011

Počet hodin u referenci?

29. prosince 2011 v 13:23 USA-přípravy
To byla rychlovka. Už mám odpověď od paní z Coolagent :) Akorát mě nemile potěšila, že i když jsem si před rokem prošla psychotestem, tak musím znovu :-X testy se prý mění. Tak jestli tam bude otázka "mám ráda hlučné párty" tak teďka dám NO :-D Budu ta nejslusnější :-D

Jinak teďka si vyplňuji na stránkách Au Pair in America reference a zatím jsem na čísle 568 hodin. Ale ještě nekončím. Kolik jste holky měly tak vy? Díky moc za odpověď :)

Otázky..

29. prosince 2011 v 9:02 USA-přípravy
Tak se zase hlásím. Momentálně mám na druhé liště rozepsaný email s dotazem, zda bych se nemohal v ponděli dostavit do brněnské pobočky Coolagent. Chtěla bych se jich zeptat na pár věcí, tak to sesmolím i tady, kdybyste náhodou někdo věděl odpověď :-)

1. Jak je to s rodinou, kterou bych si našla sama? (zdali bych musela absolvovat v NY kurz a zda by mi museli platit letenky, zda bych take musela odchodit hodiny ve skole). Rodiny co už hledají svou aupair v rámci agentury s těmito výdaji počítají, ale co když bych si našla rodinu na greataupair a tyhle finanční výdaje by je od toho odradily. To bych nechtěla.

2. Na kolik příjde nějaké připojištění, které by mi hradilo třeba vytrhávání osmičky? Furt mi ani jedna nevylezla :-D A co když by mě to chytlo tam? to by byla hrůza, v naší rodině s tím jsou jen problémy.

3. otázka není ani tak otázka, ale spíš rada. Jak to udělat ohledně mé školy. Ráda bych vyjela červenec - září. A když odstátnicuji v květnu, takže je třeba abych měla přihlášku uznanou tak v dubnu. Ale co když rodinu najdu a statnice neudělám? Platí se za to nějaká pokuta za to, že bych match zrušila? Napadlo mě, že i když bych je neudělala, tak bych odjela a na státnice v únoru zase přiletěla. Fakt nevím jak to vykoumat.

To by asi zatím tak bylo vše:-)

(poznámka dodána v 10:30 : 3. bod už jsem vymyslela...odjedu a příjedu na státnice, určite 2 předměty ze 3 dám. Takže bych si mohla vzít týdenní dovolenou a přijela na týden do ČR :) aspoň o starost míň :) )

Dopisování v AJ

6. prosince 2011 v 9:52 USA-přípravy
Tak jsem díky Milčinýmu blogu (děkuji Mili :-) ) narazila na stránku - dá se říct jako nějaka slabší verze fcb - ale kde si dopisujete v angličtině. Je to dobré na procvičení angličtiny, takže jsem se tam zaregistrovala. Momentálně si dopisuji s jedním starším chlapem ze Seattlu a s týpkem z Kypru. Samozřejmě jako všude na stránkách seznamovacího typu, jsou i zde různé zvláštní individuality :-D Akorát co mě štvě, že mi to často vypadává. Ale dá se to přežít :-)

Odkaz na stránky: www.interpals.net

Novy vzhled...

3. prosince 2011 v 19:01 USA-přípravy
Pripravenej na clanky o USA. Myslim, ze je lepsi nez ten ruzovej ne?