Červen 2011

HUAAAAAAAAAAAAAAA

28. června 2011 v 15:49 Irsko
Je to domaaaaa!!:) vytáhla jsem si ty nejlepší otázky jaké jsem mohla!!:) i když na potítku se mi to moc nezdálo. Na potítku jsem byla cca 45 sama, bez dozoru. No jak jsem se mlátila do hlavy: ty náno pitomá, proč sis nevytiskla ty taháky. Bylo mi fakt do breku. No zřejmě to panu docentu stačilo, na jeho otázky jsem dokázala odpověďět, tak byl spokojený a já samozřejmě taky!!!:) Kdyby chtěl, tak mě vyhodí, páč občas jsem řekla pěknou kravinu. Ale už mi chybí jen jeden předmět, který splnim v podzimním semestru a můžu jít státnicovat. Lákala by mě se pokusit najít nějakou familii a odjet. Přemýšlím o tom. Ale asi si užiji prázdniny a budu psát bakalářku a učit se, abych mohla v březnu do USA!!! Jdu to pořádně oslavit!!:) Děkuji moc všem co drželi pěsti, má zadnice byla zachráněna!

Zitrek

27. června 2011 v 13:22 Irsko
Tak jo, zitra od 9:00 na mě prosím všichni myslete a držte prosím pěstičky, ať si vytáhnu samé dobré otázky Ještě kdyžtak bude termín 14. července, ale to by mě fakt z toho hráblo. Zítra to musím dát :-( Díky moc všem

Frm...

15. června 2011 v 21:39 Irsko
Je to se mnou spatne, zkousku jsem nezvladla. Vetsi pech na otazky jsem snad mit nemohla. Takze dalsi opravny termin 28.cervna. Uz mi z toho uceni ale hrabeeeeeeeeeeeeeeeeee. Fakt hrabe. Takze denne si vymezim tak 7 hodin na uceni a dodrzim 8 hodinovy spanek. Po obede vzdy pujcim pejska z utulku, dam si pulsmetr a valim na dve hodiny s nim do prirody (pesani maji vzdycky energie na rozdavani, takze s nimi moc odpocinek nehrozi a protahnu si telo a budu na cerstvym vzduchu).Ten dril nepomohl, tak to zkusim jinaci cestou. No takze takhle jsem dopadla. Novy prispevek ocekavejte asi az 29. cervna (urcite 30. - kdybych nahodou strizlivela dva dny). Uspech nebo neuspech. Uspech - uspesna zkouska, leto stravim psanim bakalarske prace. Neuspech - dodelam prihlasku a odletim do USA. Takze pokud zkousku neudelam, tak to sice obrecim, mama to taky urco obreci a ja se budu citit hrozne, ze jsem me rodice zklamala. Ale zase na druhou stranu vidina USA mi naladu zvedne a po nejakem case se zvedne i nasim a vse bude zase na starych kolejich. A co ted? Timto teda asi muj blog uzavru (abych tady nepsala blbosti jako tenhle clanek), ponecham si ho abych mohla lepe kontrolovat nove clanky jinych au pairek.

Drzte se holky au pairský!:)

P.S.: Dostat se do zahranici neni tak lehke, jak se mi drive zdalo! :/

Youtube - Au pair v USA

11. června 2011 v 9:38 USA
Na youtube můžete najít spoustu videí, které vytvoří au pairky v USA. S radostí na ně koukám a každý týden vyhledávám jestli něco nepřibylo :-)
Tady jedno video české au pair, která o tom zajímavě vykládá v jednom pořadu :-) Chci do améru :-)

Washington, D.C.

10. června 2011 v 22:33 Města v USA
Tak tohle město žeru :-) Hlavně díky seriálu Bones, miluji záběry nočního W.,D.C. a budovu FBI :-D


Přemýšlím...

10. června 2011 v 22:22 USA
..což je u mě dosti neobvyklé Nevím jestli to je tím, že jsem už můj odjezd do Irska se nevydařil a já se prohrabuji v hromadách papíru a pilně studuji. Ale jak jsem psala v minulém článku, že když bych nenašla rodinu, tak bych psala bakalářku. (jinak mé téma je: "Extrémní počasí v Jihomoravském kraji v roce 2010 ). Teďka mě ta myšlenka vrtá hlavou. A já vlastně nevím ani pořádně o co jde. Ráda bych na státnice v únoru a nerada bych prodlužovala o rok. Přihlášku au pair do USA v Cool agent mám už tak z poloviny vypsanou, to jsem ještě doufala, že by se můj odjezd mohl uskutečnit. Takže když bych jela do USA, tak s CA. Ať nemusím absolvovat znovu ten psychotest, který byl fakt psycho USA je pro mě velkým snem, hlavně se podívat do Yellowstonu, podívat se na místa, kde se točí seriál Bones. Zajít si na Stratosphere v LA, vesměs věci které tady v ČR těžko najdete. Mohla bych tak pokračovat dál a dál - zaplavat si s delfíny, projet se nejklikatější "uličkou" a další a další. Takže co teď? Poraďte mi někdo. Mám riskovat, že bych bakalářku nestihla napsat včas? (podotýkám, že mě vedoucí upozorňoval v prosinci, že už na tu bakalářku máme JEN 4 měsíce - JEN?!?! člověk s normálním vedoucím, tu bakalářku má napsanou za 2 měsíce a to možná i přeháním když by na tom pilně pracoval). Tak fakt nevím. Třeba to řeším zbytečně - třeba zkoušku nedám a vyrazí mě nebo bych stejně nenašla rodinu. Tak hotovo

Jak to se mnou vypadá...

7. června 2011 v 21:54 Irsko
Je to opravdu hodně vysilující. Učím se denně cca 8 hodin. Chodím spát cca kolem 23 hodiny, ráno budíček na půl osme. Ráno pilulka Guarany a něco na snídani, kterou zapiji Shockem. Pak mě nemá tak bolet žaludekDalší energeťák cca ve tři odpoledne. Je to na zbláznutí. Ale furt to zvládám. Do toho hledám mou další rodinu. Vždycky to vypadá nadějně. Pošlu žádost rodině, ona mi na ni odpoví pozitivně. Dostanu její emailovou adresu, tak jim napíši email a žádná reakce. Tož kde to jsme???:) Snažím se to brát pozitivně - když nějakou rodinu nenajdu, zůstanu trčet doma a budu psát bakalářku (ha-ha). Ale rodiny na aupairworldu stále jsou a stále přibývají, tak snad by to mohlo vyjít. Zítra má Dáda velký den, tak ji přeji šťastný let a víš co máš dělat až přiletíš?? Obejít dům od domu a ptát se jestli někdo nechce úžasnou, chytrou, talentovanou,.. (pokračovala bych dál, ale od toho tu nejsme) Aupair No nic, asi mi z toho učení už hrabe.

A znovu...

4. června 2011 v 11:08 Irsko
Tak projíždím aupairworld a greataupair a snažím se najít rodinu, mám zatím 3 nabídky. Vše je ale z UK :-( Jedna je sice ze Severního Irska, tak by se mi kdyžtak splnilo Irska tak na půl. Jenže je Severní Irsko bezpečné? (??IRA??) No posílala jsem asi 9 žádostí rodinám z Irska. Nesnáším, když si rodina zprávu přečte a neklikne ani na Ano nebo Ne. Grrr. Tak mi zbývá 5 irských rodin, které ještě zprávu ode mě nečetly. Wish me luck!

Včerejšek byl krutý...

3. června 2011 v 7:34 Irsko
Achjo Včera jsem se k psání mého článku nezmohla, protože jsem neustále utírala proudy slz Dneska je to o trošku lepší - s rozdílem, že už není co brečet. V těhle hodinách jsem měla pomáli strkat kufr do auta a místo toho vybaluji. Co se stalo?

Chtěla jsem odjet do Irska na úkor školy. Požádala jsem o vyjimku na jeden předmět, abych si ho mohla zapsat v příštím roce po třetí. Jenže výjimka mi udělena nebyla (nemám slov). Na školu jsem se chtěla vykašlat a odjet páč už jsem měla vše zařízené. Jenže máma zrobila takoové scény a použila takový slovník, že jsem byla taaakhle malinká. Když nad tím tak přemýšlím, tak chápu že mě chtěla udržet na škole, ale nepochopila jsem její další jednání.

Rodina mne opravdu potřebovala, když jsem jim napsala, že bohužel přišel dopis o neuznání výjimky už včera a že máti zuří. Tak mi nabídli, že ať odletím v pátek - že mi pak zaplatí letenku tam i zpět na zkoušku. Že mě fakt potřebují, nemají nikoho na odvoz dětí. Přišlo mi to jako super nápad. Jenže mojí máti ne. Nechápu proč Mlela si to svoje

Ani nevíte jak trapně a uboze jsem se cítila, když jsem to psala rodině. Připadala jsem si jak největší debil, jak největší idiot. I bych použila hrubší slovník

Máma věděla, že další termín zkoušky mám 9.června - prvně říkala jdi na toho 9.června a když to nezvládneš jeť si kam chceš. Myslím, že jsem měla toho využít a neříkat ji o té nabídce rodiny. Protože tak se máti dozvěděla o tom, že jsou ještě další termíny a svojí první nabídku změnila, že neodjedu dokud zkoušku nebudu mít. Rodina mi napsala že pokud bych přijela na 100% příští týden, že na me počkají. Jenže já to do řiti nevím!!!

Hm, tak mi napsali že si budou hledat někoho jiného. Celá konverzace z jejich strany probíhala takovým tým strohým a nasraným a zklamaným způsobem komunikace. Možná jsem měla s něma volat přes skype, viděli by jak mne to mrzí a jak jsem z toho v prdeli Poslala jsem HM Icq číslo pár holkám, přála bych jim, aby si svou au pair našli co nejdřív páč to je super rodina.

Teďka sedím u stolu, oči rudý a jsem schopna se učit? Ne. Stále myslím na to, že jsem měla odjíždět, jak jsme měli s Dádou naplánovaný výlety po okolí a hlavně nákupy. Je mi fakt hrozně. Máti zčasti chápu, ale nechápu proč mi nedovolila odjet a zase přijet na zkoušku.

A co se mnou dál bude? Najděte si brigády v červnu na červenec. Pomáli nemožné. Rodiny už jsou "rozebrané" Proto bych chtěla poprosit holky - Šárku, Dádu, Terku - které v Irsku jsou a či brzy budou. Zkuste se poptat jestli někdo nepotřebuje au pair od července do konce září.

Takovej katastrofickej scénář jsem nikdy nečekla - kor ne den před odletem.

Achjo

NEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. června 2011 v 14:21 Irsko
Ani nechci psát kde to je!!!!!!!!!!!!!!!

Houston

1. června 2011 v 11:31 Města v USA