Duben 2011

Mallow

28. dubna 2011 v 13:12 Irsko
Mallow je městečko, kde budu trávit 4 měsíce. Tady na mapě:Video o Mallow:


Cobh

28. dubna 2011 v 12:42 Irsko
Dalším místem, který bych chtěla navštívit během mého day off je Cobh. Jedná se o přístavní město, kde naposledy kotvil Titanic, než se vydal na svou cestu. Cobh toho samožřejmě nabízí víc, jako krásně malované baráčky, katedrálu, ale co chci vidět nejvíc? To je trouchlivějící molo po kterém nastoupilo posledních 130 pasažéru na palubu Titanicu. Myslím, že když to vidíte na vlastní oči je to hlubší emocionální zážitek než když o tom slyšíte v televizi.Trouchlivějící molo :(

Video o Cobh :) Pěkné ne?

27. duben 2011

27. dubna 2011 v 23:20 Irsko
Opravdu nevím, co napsat do nadpisu Už jsem tady dlouho nic nenapsala, ale to bude tím, že se nic neděje. Dneska jsem už dodělala vesměs zkoušky a další se nahrnou až koncem května. Takže teďka mám docela "čas" na zařizování věcí - jako mezinárodní řidičák ( radši), zároveň si vyřídit novou kartu visa electron neboť mi končí expirační datum, dále pozjišťovat nejlevnější cestovní pojištění, což zrovna taky není nemalá částka. Zvažovala jsem zda se na něj nevyprdnout, ale co když se zrovna něco stane. S rodinou si píši týdně cca 2-3 emaily týdně, spíš to jsou témata jak jsem strávila Velikonoce, že už jsem přestěhování na farmě, jak se mám a nějaké věci o dětech. Většinu dotazů jsem jim napsala v prvních emailech, takže je mi už teďka celkem vše jasné. Svůj odjezd jsem zvolila schválně na pátek, neboť první dva dny se můžu v pohode "aklimatizovat" a můžu si vyzkoušet řízení na levé straně vozovky - cesty do školy, školky a jesliček. Doufám, že mají aspoň diesla :-D Jinak od zítřku bych měla odstartovat vařící mánii - každý den bych se chtěla něco naučit uvařit, i něco malého. Nepočítám dny, kdy budu nějak indisponována Zároveň musím vyhledat nějakého staršího bejbíse - kdo se hlásí? - a naučit se přebalovat. Jojo, jako viděla jsem jak se to dělá, ale aspoň jednu plenku bych si mohla zkusit :-D Čím víc se blíží datum, tím více se ve mně stupuje touha odjet, ale i nervozita. Jenže musím dokázat mámě, že na to mám!!!

Wau :-)

12. dubna 2011 v 19:13 Irsko
Tak jsem poprvé s rodinkou mluvila přes Skype. Byl to krátký rozhovor, ale myslím, že to bylo fajné. Mluvila jsem s mamkou, která vypadala sympaticky. Nejmenší dítko se jen tam mihlo a Violka mi ukázala traktor! :-D Tak jsme hodily krátkou debatu o traktoru. S Vítkem jsme zahráli krátkou hru na anglická slovíčka, jeden řekl anglicky něco a druhý to přeložil. Řekla jsem slovícko hair a vyslovila jako "hér", jeho reakce: "hýr" vlasy a pak radost veliká Zároveň jsem se hostmother zeptala jestli potřebuji do Irska nějaké potvrzení i když jsme v EU. Nepotřebuji. Ale prý si mám nakoupit různé prášky a kapky proti kašli a tak, neboť i prý paralen (nebo panadol - teďka nevím) stojí v irsku i kliďo 5€ (měla jsem si vzít ty dva kufry ). Pak chtěl Vítek hrát ještě hru, ale utnuli jsme to, aspoň se bude těšit na přístě. Nevím jestli jsem rozumněla správně, ale Vítkovi říkají okurko, takže já automaticky schytala přezdívku brambora :-D Kdyby aspon nektarinka, nebo rajče Myslím, že s touto rodinou budu spokojená, vše vypadá dobře :-))

Fota Wildlife Park

11. dubna 2011 v 10:22 Irsko
Založila jsem novou rubriku "Co musím navštívit", zde si budu shromažďovat památky, zajímavosti, které musím vidět!!:-))

Jako první sem zařadím Fota Wildlife Park, který je jen kousek od Corku, můžeme to být i dobrý výlet pro děti během prázdnin :-))

webové stránky: http://www.fotawildlife.ie/


Koupeno :-)

11. dubna 2011 v 9:40 Irsko
Problém vyřešen, koupila jsem si letenku s jedním kufrem :D:D Poletím z Prahy s Air Lingus do Dublinu. Před našima jsem zmiňovala, že chci někam jet. Jenže zřejmě to fakt brali jako srandu nebo co, neboť když jsem je poprosila zda by mě 3. června nezavezli na letiště, byli v šoku Nakonec dodali: no babičku trefí


Jeden nebo dva?

11. dubna 2011 v 0:21 Irsko
Měsíc a půl do odletu!! :-) Vím, že to uteče jak voda! Konečně jsem zvolila společnost s kterou poletí, Air Lingus. Poletím až do Dublinu. Pak autobusem do Corku, rodina psala, že když by nebyla busy, tak by pro mě dojela na letiště, jenže je to nějakých 200 km, to nemůžu chtít. Letenku bych už měla objednanou, jenže narazila jsem na další problem a to je co se týká zavazadel. Bude mi stačit jeden kufr? samo že bych nenaplnila 40 kg (2x20 kg) oblečení Ale maximální váha na kufr je 20 kg a to jsem překročila i na dovolenou v Řecku. Teďka tam mám být 4 a pů měsíce Na farmu bych si měla vzít gumáky, pak samo že nějaké tenisky na lítačku, tenisky do města, sandále, žabky, rifle do města, rifle na lítačku, kraťase, trička, fén, nějaká kosmetika, dárky pro děti a rodiče, zároveň nějaké materiály na bakalářku (haha:-D), prostě je toho moc!! Ale zas si nedokážu představit, jak se potáhnu s dvouma kuframa :-D Jak z toho ven?

Tak už je to zase fajn :o)

10. dubna 2011 v 13:23 Irsko
Rodinka se ozvala s tím že se moc omlouvají, ale zrovna někam frčí, že si pokecáme přes týden :-)) zároveň jsem je v předchozím emailu prosila o adresu, že dětem pošlu pohled :-) ale zároveň si to člověk může najít na googlu, že :-D Taky furt řeším otázku s letenkama, s blbým ryanairem mě to výjde zhruba na 4 700 Kč, to děla to zavazadlo, to je mi levná letenka co?:D Kor když bych mohla letět s british za nějakých 5500 Kč. Rodina mi napsala že ale z letiště Dublinu jezdí přímý bus do Corku, takže by se dalo letět i do Dublinu, což musím teda prozkoumat!:-)

Hm hm...

10. dubna 2011 v 9:16 Irsko
S rodinkou jsme se domlouvali na telefování přes Skype, už ve čtvrtek jsem jim psala email ať mi napíší čas že se přizpůsobím. Od té doby ticho, zvykla jsem si, že familie píše v pozdních hodinách, tak jsem i v noci zapínala noťák a čekovala email. Nic. Zaroveň jsem ve čtvrtek psala jejich současné aupair, taky nic. Začínám z toho mít trošku obavy, ale v předchozím emailu jsem byla ujištěna že mě jako au pair chtějí. Tak asi mají hodně práce. Necham si pro změnu dneska zaplý skype kdyby náhodou. Jinak můj plánovaný den odjezdu by byl 3. červen, nechám si 14 dní zkouškového kdyby se něco po..... Bála jsem se že tam přes můj pobyt nebudu moc s někým vyrazit nebo za někým jet, ale už vím, že mé dvě spolužačky ze školy budou auparčit zhruba hodinu a půl ode mě. Dál jsem narazila na aupair Dády, která letí taky kousek od Corku:-) Což je velice fajn :-) Jinak začala jsem s tím, že si každý den uvařím aspoň nějaké jednoduché a rychlé jídlo - včera jsem zkoušela bramborový guláš. No jo, fakt jsem ho dělala poprvé Ale povedl se :-) Zapisuji do sešitku. Dneska mám v plánu vaječné placky se špagetami a sýrem, tak uvidíme :-)))) Příprava se nesmí podcenit :D

Myslím, že můžu napsat : MATCH!!!:-)

6. dubna 2011 v 10:55 Irsko
Rodina se mi ozvala:-))) Vypadá to velice nadějně. Napsali mi, že se jim líbí moc můj profil a že si myslí, že bych byla pro děti perfetní :-) Bydlí kousek od Mallow a 30 minut od Corku, bydlí na farmě a je to českoirská rodina:-) Mají štěně boxera a jaké zvířata chovají nebo co pěstují jsem se zeptala v dalším emailu. S otázkami kde budu mít pokoj, jak je to daleko do školy, školky a jeslí. Mama jak viděla má nadšení tak už polevila. Navíc bomba největší!! Kvůli škole si chci nechat 14 dní zkouškového abych dodělala nějaké resty, do Irska bych mohla odletět 3.června, rodina potřebuje aupair v půlce května, ale napsala mi že by na 14 dní někoho splašili :-) Jestli už tohle nevýjde, tak se půjdu odstřelit :)))) Součástí emailu jsem napsala i kratší dopis dětem, tak snad jim to přečtou a dočkám se odpovědi. Taky jsem ji nabídla, že bychom si mohli zavolat přes skype, tak uvidíme. Tuhle rodiny nechci ztratit!!!!

Prosím!!

5. dubna 2011 v 20:32 Irsko
Prosím všechny, prosím psa, prosím kočky, prosím ptáky zpívající na stromě, prosím žížaly zahrabané v hlíně, prosím Slunce a celou Zemi ať to konečně výjde!!! Rodina mě kontaktovala, mají tři děti a jsou z Irska! Ze všech zemích, co jsem vyplnila na přihlášku bych právě chtěla tam. Navíc rodina si mě sama vybrala na aupairworldu, tak ať to výjde. Děti vypadají opravdu hezky a roztomile, kde bydlí to nevím a je mi to jedno. Vím jen že je to country side, ale to mi vůůůbec nevadí. Rodině jsem nasala email s pár otázkama, ale odepsali mi jen že teďka dávají děti do školy, že se ozvou večer, tak netrpělivě vyčkávám na email. Děti jsou staré 1,5 a 4 a 7 ...dva kluci a jedna holčička. Myslím, že to bude bohatá zkušenost kvůli tomu rozkošnému prckovi :o)) Kámoši mě podporují, ale myslím, že by mě měla nejvíc podporovat rodina. Hm? Nadšeně jsem děti ukazovala mamči, ale její odpověď mě totálně zchladila: "to nezvládneš". Ve školce jsme museli zvládnout kolikrát 25 dětí a vše bylo celkem oki, proč bych nezvládla 3 prďolata. Malej navštěvuje jesličky, malá slečna mateřskou školku a nejstarší už chodí do základky!! :-) Říkám si "netěš se, netěšes, pak to nevýjde", jenže já se stejně těším a když to nevýjde, tak to asi obrečím, protože ze všech rodin tohle vypadá nejvíc nadějně. Držte mi přátele i nepřátele pěsti!! :-)