Leden 2011

Má první rodina.

20. ledna 2011 v 16:23 Irsko
Tak jak jsem napsala, tak jsem udělala a registrovala jsem se i na aupairworld.net. Tam jsem rozšířila státy kde bych se ráda podívala :-) Jako například Norsko, Švédsko či Finsko, Švýcarsko...Dneska jsem si otevřela email, který mám jen převážně na dění okolo aupair a měla jsem první žádost od rodiny z Norska! Jupííí, přece se někomu zamlouvám! Ale pak to přislo...rodina má 2 děti, kluka 3 roky a holčičku 2 měsíce starou. Tohle mi připadne jako nejhorší kombinace, mimčo a starší dítě. Sotva odvodete jednoho do školy či školy, tak letíte dom se starat o malé. Navíc požadovali plynulou angličtinu. Navíc když jsem si přečetla, že by měla au pair zastávat i cooking pro celou familii, tak to ruce pryč! :D Nepočítaje hafo domácích prací! Jako služka fakt vyloženě skončit nehodlám. Musela jsem zakliknout, že s nabídkou nesouhlasím a že nechci být jejich au pair :-(((( i když lokalita nádherná, vesnice, na západním pobřeží Norska...škoda škoda. Určitě se rodiny objeví, je teprve leden :-)

A je to!

11. ledna 2011 v 13:05 Irsko
Tak a je to..přihláška do agentury podaná a zaplacená :) Registrace stála 400 Kč a po nalezení rodiny zaplatíte ještě zhruba 3500. Zvolili jsme tedy 4 země: Belgie, Holandsko, Velká Británie a Irsko. Na rozdíl od USA, ale nemáte svůj profil. Dané rodiny vám bude zasílat koordinátorka. Rodiny se shání po au pair většinou prý až v březnu či v dubnu. Tak to pak bude celkem narychlo, svůj nejdřívější odjezd jsem dala na 15.června a můj návrat tak do 15.října. Registruji se na nějakých stránkách aupair a budu se pokoušet si najít i rodinu sama. Slečna z agentury mi ale řekla, že mám velkou šanci na umístění, neboť většina letních aupair jsou nižšího věku, návíc mám řidičák, bohaté zkušenosti s dětmi a angličtinu přímeřenou k pobytu ve vybraných zemí, dalším bonusem je, že bych tam mohla být na 4 měsíce. Hurááá :-)

Chtěla bych moc poděkovat Jarečkovi, Páji, Ňufince, Bětušce, kteří se podíleli na mé přihlášce. Moc díky!!:) (doufám, že vás o létě nebudu proklínat )

Bye Bye
au pair Claire :-))))

Všechno je jinak...

3. ledna 2011 v 12:47 Irsko
Jak už to tak občas bývá, věci se vyvrbí jinak než chceme :) Už zezačátku jsem psala, že ohledně mého odjezdu do USA rozhodne škola. Dobře, nerozhodla to škola, ale já. Neboť ve škole je toho strašně moc - učit se do školy, psát bakalářku a učit se na státnice. Naprosto nereálné, pro mě :-D Proto jsem si dobrovolně zvolila možnost prodlužovat o jeden semest, člověk nebude tak strhaný a nebude chodit polospící do školy. Dvoje poslední letní prázdniny jsem strávila doma nic neděláním, proto bych je chtěla letos strávit jinak. Jelikož už mám podanou přihlásku na aupair Usa v Coolagentu, zůstávám u nich a pojedu s nimi na letní au pair do zemí jako Irsko, Skotsko, Francie, Holandsko a nejméně bych chtěla do VB. Ale prý čím víc zemí tím máte možnost lepšího umístění. Celkově umístí 80% žadatelek na letní aupair. Tak snad mi to výjde.


Už mi byla poslána přihláška a je o dost chudší v porovnání s přihláskou do USA. Lékařské potvrzení je tu formou potvrzení o bezinfekčnosti. Reference (2) si můžete vypsat sami, musí o tom ta daná osoba ale vědět (napíši si tam jak jsem byla úžasná :-D ). Součástí obou přihlášek je i charakterové doporučení a dopis rodině. Musítě přiložit na papír vytištěných 4 - 5 fotografií a jednu vaši (nejlépe) pasovou. Samozřejmostí je výpis z rejstříku trestu a možná tam i přihodím okopírovaný řidičský průkaz a různé certifikáty a maturitní vysvědčení.


V pátek (nejpozději v pondělí) bych chtěla jít přihlášku odevzdat, přece prázdniny jsou zachvíli