Prosinec 2010

Než se "usadím" ...:)

26. prosince 2010 v 15:02
Život žiji jen jednou..a tak jsem se rozhodla, že chci něco zažít, něco poznat, abych si pak ve stáří řekla, jo - žila jsem jej naplno !:)

Proto jsem si vytvořila seznam věcí, které bych chtěla zažít než "založím" rodinu a začnu budovat kariéru milionářky

 1. procestovat USA
 2. navštívit Austrálii
 3. zaplavat si s delfínem
 4. cválat s koněm po pláži
 5. potápět se v moři (myšleno s kyslíkovou bombou - vidět korály, ....)
 6. navštívit Safari

Myslím, že nejtěžší bude to Safari. Dávám si na to 4 roky :-)

Foto na aupair profil

25. prosince 2010 v 22:32 Vyřizování au pair
Tak tímhle se budu prezentovat..:-) Vybrat nějaké fotky, kde se netvářím jak blbeček a zároveň je to spjaté s dětmi, bylo opravdu těžké. Někdy se to ani nepovedlo.. Do profilu můžete dát jen 6 fotografií a pak tam o sobě nahrajete krátké video, které nesmí být delší než 3 minuty.

Fotky:

family
zoo
heksa
mates
andel
mrazik

Chystám se k doktorovi..

20. prosince 2010 v 23:30 Vyřizování au pair
Tak jsem obdržela "dotazník" pro mého doktora, který musí být součástí přihlášky na au pair. Z některých otázek či možností na zaškrtnutí se popadám za břicho  a nebo nechápu jejich význam v referenci. Doufám, že nic neporuším, když tady pár otázek napíši..:)

Část A - kterou vyplňuji já:)

Zaškrkněte políčko pokud máte a nebo měli danou chorobu:
(nevypisuji všechny možnosti, je jich tu asi 36)

 • problémy s očima
 • závratě/odpadávání
 • herpesy (opary)
 • deprese
 • menstruační problémy
 • křečové žíly
 • pokus o sebevraždu
 • migrény/ bolesti hlavy   

Byli jste někdy obětí fyzického, sexuálního či citového  zneužívání?

Existuje v minulosti ve vaší rodině  nějaký záznam nervových či citových problémech, depresi či zneužívání ? Jestli ano, uveďte podrobnosti a datumy. ( tak tohle už je moc)

Část B - vyplňuje doktor

Podle vašich vědomostí, je žadatel pravděpodobným nositelem infekčního onemocnění, jako je žloutenka typu B či C, a nebo HIV virus?

Všimli jste si nějaké změny váhy u žadatele nebo stravovacích návyků, které by mohly vyvolat obavy z hlediska stravovacích poruch?


Takže asi tak  Pro doktora vám pošlou slovenský překlad, vyplní to v češtině, vy to pak doma přeložíte a zajdete tam znovu pro podpis. To se nabízí pana doktora poprosit zda by vám podepsal i ten druhý papír :-) člověk by tam nemusel dvakrát :) U pana doktora jsem byla jen jednou a to pro prášky na ústřel, tak radši beru s sebou očkovací průkaz, aby to nemusel složitě hledat v kartě :-) 

Tak zatííím

Nějak to půjde...

12. prosince 2010 v 20:12
....nějak to musí jít! Už se nám blíží zkouškové, dá se říct, že už téměř vypuklo. Jsem stále v jednom kole. Psát seminárky, psát zápočty či dělat protokoly. Je to šííílenééé!! a oni mi k tomu ještě dají napsat bakalářku. Pár lidí kolem mne už začlo a já nemám ani jednu čárku a to v úterý mám svou práci představit kantorům. No co já tam budu říkat..velké kulové. Na vyřizování potvrzení ohledně aupair nemám čas, člověk se musí věnovat škole. Mrzelo by mě, když veškeré vynaložené úsilí by bylo vložené do školy a přitom zbytečně. Toto zkouškové rozhodne, zda budu moc vyjet do USA nebo ne. Dávám tak 70% že budu muset prodlužovat, ale já nechci!!!

Proto mě napadla myšlenka - odjet tak či tak na rok, přerušit studium a vrátit se až za rok. Jenže není to už moc velký hazard?

Já tak chci pryyyč...úplně to ve mne řve, trhá mě to na malé kousičky ...chci veeen!

Proto další varianta - když už bych nebyla takový velký hazardér a rozhodla se odjet až po úspěšném absolvováním bakaláře, co třeba Erasmus? S Erasmem máte na výběr dost zemí, lákalo by mě Norsko, či Finsko, či Island!! Ale na podzimní semestr se mi do zimy nechce, tudíž padla volba na Portugalsko, Řecko, Maltu či Kypr. Ale přesto to není USA

Ale je vidno, že šančí odjet do ciziny je dost.  Něco z toho vyjít musííí. Nevěřila jsem, že škola dokáže tak vysávat.