Chceš vyjet do zahraničí?

21. listopadu 2010 v 23:27
Pokud by se ti líbila myšlenka strávit nějakou dobu v zahraničí, tak si to splň. Kdy jindy bys měl něco zažít, něco poznat, když ne teď. Já se rozhodla a jdu si zatím i přes né příliš pozitivní ohlasy mého okolí - nejezdi nikam, něco se ti stane, dodělej si napřed magistra a pak vycestuj. Jenže bude se mi chtít ve 24 letech cestovat? To nikdo neví. Rodiče se už s tím tak na půl smířili neboť ví, že se mnou nepohnou.
A jakou zemi jsem si vybrala?
Ráda bych procestovala Austrálii, USA a Kanadu. Pro začátek jsem zvolila zemi, kde vím, že se s agenturou na 90% dostanu a utáhnu to finančně. Proto teda USA.
Kdy a jak?
Plán A - dokončit tento rok úspěšně bakalářské studium a vycestovat během letních prázdnin na roční pobyt do USA jako au pair. Pro tento krok už mám založený profil a ve čtvrtek se chystám na osobní setkání v agentuře Coolagent. Doufám, že tehle plán dotáhnu až do konce, ale velice mi v tom brání škola - neboť na katedře geografie neučí snad nikdo normální. Oki, beru zpět, dámské obsazení je tam normální :) Proto mám nachystaný plán B, když by mě donutili o půl roku prodlužovat.
Plán B - strávit léto jako au pair jedné z evropských zemí - Anglie, Skotsko, Irsko, Francie. Je to nejlevnější způsob jak ven. Je tu ale jedno velké mínus, Evropa mě na cestování láká opravdu nejméně. Má drahá milovaná mamuška mi před týdnem oznámila, že mi dojdou nějaké peníze z pojištění, které mohu využít na nový nábytek do pokojeJenže co mě první proletělo hlavou? Jo, mám peníze na to, abych se mohla zúčastnit program Work and travel v USA!
Proto na tom setkání všechno se slečnou pořeším a poptám se a snad najdeme rozumné řešení jak mou osobu dostat pryč z České republiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FrEnKy FrEnKy | 22. listopadu 2010 v 0:20 | Reagovat

fandím ti Klárko, máš malinko víc možností než sem měl já, ale je jisté, že v ČR nezůstanu, a udělám proto vše co budu moct...budeme si z Holandska do Američky fejzbukovat, slib mi to

2 chelseenka chelseenka | 22. listopadu 2010 v 7:49 | Reagovat

Děkuji Frenky..:)Tak to je jasná věc..a pak můžeš i přiletět na dovču..:-D

3 alyssa18 alyssa18 | 22. listopadu 2010 v 10:01 | Reagovat

No tak v tom tě, Kájo, samozřejmě podporuju, jak můžu, to přece víš...na negativní ohlasy kašli, to jsou obavy lidí, kteří mají strach. Důležité je (a to bych brala jako největší plus), že víš, co chceš, a jdeš si za tím a snažíš se toho dosáhnout. Hlavně to nevzdávej. Stát se ti něco může i v České republice, myslím, že v USA bude fajn, já tam chci taky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama